Chmelná u Vlašimi

Upozornění - od 2.4.2024 do 10.5.2024 proběhne přechodná úprava provozu na pozemních komunikacích (Chmelná-Jeníkov). Viz. úřední deska.

Další schůze zastupitelstva obce je naplánována na 21. 5. 2024 od 20:00.

Hasičská soutěž - Kuňovice

24. června 2023 - Okrsková soutěž v Kuňovicích u příležitosti 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Kuňovice na dvě hadice „B”. SDH Chmelná muži obsadili z 11-ti družstev 1. místo s časem útoku 22:24 sekund.

V sobotu 24. června 2023 jelo družstvo SDH Chmelná muži do sousedních Kuňovic na hasičskou soutěž, která se konala u příležitosti 110. výročí založení SDH Kuňovice. Té se zúčastnilo 11 týmů mužů, 3 týmy žen a 4 týmy dětské. Na soutěži byla družstva nejen z okrsku Zdislavice, ale i sbory ze sousedních okrsků, Čechtice a Trhový Štěpánov. Ze Zdislavického okrsku se pro nedostatek závodníků nezúčastnili Miřetice a Malovidy. Malovidští alespoň vyslaly dva zástupce, kteří při nástupu pronesly zdravici a předali domácím k jejich jubileu pamětní dar.

Všechna družstva soutěžila s jednou erární stříkačkou PS 12, čímž byly pro všechny zajištěny stejné podmínky pro provedení pokusů. Soutěž byla zahájena přesně podle plánu ve 14:00 hodin slavnostním nástupem družstev, úvodními proslovy a seznámením s pravidly. První šlo po předchozí domluvě s pořadateli na řadu družstvo SDH Chmelná, protože někteří jeho členové měli následně důležitý fotbalový zápas na který potřebovali včas odjet. Obě kategorie, muži a ženy, šli „holčičí” útok, to znamená na dvě hadice „B”, takže se během soutěže nemuseli ani posouvat terče a upravovat dráha.

Chmelenské družstvo mělo ve své sestavě dva nováčky, pro které byla účast na soutěži premiérou. Při trénincích si vedli celkem úspěšně, a tak byla naděje, že i „ostrý” požární útok se jim povede. Po přípravě na platě se šlo na start. Na základně proběhlo všechno hladce, voda šla do stříkačky rychle a vše již záleželo  na útoku. Rozdělovač byl bezproblémový a proudaři byli na čáře. Nastala ovšem komplikace s uzavíráním zadního kohoutu čerpadla na erární stříkačce. Původně bylo na jeho konci provizorně namontováno ucpávací víčko, to chmelenský tým ale při přípravě na platě odstranil v domnění že kohout funguje a bude možné ho použít k odvzdušnění čerpadla při nabírání vody. Kohout nefungoval. Během pokusu z něho tryskala voda, ale i přes tento zádrhel se povedlo terče zasáhnout bez problémů a dosažený čas 22:24 vteřiny byl nejrychlejší a zaslouženě si chmelenští odváželi první místo. Jelikož ostatní týmy při svých útocích čerpadlo stříkačky nijak neodvzdušňovávaly, měly výsledné časy vyšší a druzí tak ztráceli za Chmelnou necelé tři vteřiny. Křtem v kádi si po útoku také prošli oba noví závodníci, proudaři, Pepa Martínek a Vojta Lhotka.

Tento den byl šťastný i pro fotbalový tým Miřetice B, protože ve Voticích, kde hrály s Odlochovicemi vyhrály a staly se vítězi okresního poháru.

Nejhůře se na hasičské soutěži v Kuňovicích vedlo hasičům z Čechtic, kteří s časem útoku 37:05 vteřiny obsadili poslední 11. příčku, desátý byl Keblov a deváté Strojetice. Další týmy se už vešli pod 30 vteřin. Osmé byly domácí Kuňovice „A", sedmé Kuňovice veteráni, šesté Zdislavice, páté Rataje B  „bramborovou medaili” si odvážel Javorník. Třetí místo na pomyslné bedně obsadil Trhový Štěpánov a stříbro si odváželi hasiči z týmu Rataje A.

Po krátké přestávce na občerstvení rozhodčích byl prostor závodiště vyhrazen ženské kategorii, kde také bylo vidět pěkné výkony. Nejlepšího výsledku dosáhly holky z Keblova, druhé byly domácí, které svým výsledkem jistě potěšily kuňovické fanoušky a pro pohár za třetí místo si doběhly dívky ze Strojetic.

Nakonec se dráha přestavěla a šly na řadu děti. Všechna čtyři dětská družstva předvedla skvělé útoky. Soutěž se dostala zdárně až k závěrečnému nástupu a vyhlášení výsledků. Pořadatelé rozdali poháry, diplomy i lahve sektu a při závěrečných projevech byl vyzdvihnut výkon chmelenských hasičů, kteří s náskokem zvítězili. Díky kázni soutěžících, diváků a fanoušků měla soutěž vysokou úroveň i příjemnou atmosféru. Ke skvěle strávenému odpoledni určitě přispělo i příjemné letní počasí.

Po nástupu se většina soutěžících odebrala ke svým domovům, ale chmelňáci ještě v Kuňovicích zůstali a svůj úspěch zodpovědně oslavili na následující hasičské zábavě s kapelami Feeling a Vořežprut.  Během večera nechyběly ani přípitky z poháru  za první místo, který putoval po všech stolech. I tentokrát, tak jako v roce 2019, se z Kuňovic odjíždělo vesele a poslední závodníci domů odjížděli až úplně na samotném konci taneční zábavy ve 2:00 hodiny v noci. Ještě před odjezdem chmelenských hasičů byla pro zájemce uskutečněna okružní projížďka po Kuňovicích na valníku taženým traktorem RS.

Děkujeme SDH Kuňovice a všem za pěkně připravenou a zorganizovanou akci a výbornou atmosféru při večerním posezení. Touto soutěží SDH Chmelná tak úspěšně zahájilo soutěžní sezónu 2023.

Výsledky soutěže – 24. června 2023 Kuňovice (okrsková)